Panasonic Lumix TZ200 Svart
Lumix TZ200 är en smidig liten kamera i toppklass. Med en 15x Leica DC Vario zoomobjektiv(motsv 24-360mm), elektronisk sökare och en 1 ”tum stor CMOS-sensor med 20mp ger dig en utmärkt bildkvalitet och lågt isobrus även vid höga iso värden.
TZ200 har en ultrasnabb autofokus och använder en DFD-teknik (djup från defokus) för att spåra rörliga motiv och kan göra det med upp till 6 bilder per sekund.
TZ200 väger endast 340 gram och passar enkelt i en jackficka eller liten handväska trots sitt stora zoomområde. Med både en elektronisk bildskärm med hög upplösning (2 330 k pixlar) och en 3-tums pekskärm kan du välja vad som helst som ger dig mest komfort och användarvänlighet för ett visst ögonblick och motiv.
Ett litet texturerat grepp ger bekväm hantering och en effektiv 5-axlig bildstabilisator gör att dina foton och filmer är skarpa och tydliga även när du använder zoomen.